martes, 18 de febrero de 2020

Filmoteca del 18 al 23 de febrer de 2020




dimarts, 18 de febrer de 2020 · (Edificio Rialto)

18:00h (PO) EL CORREO DE VARSOVIA
(KURIER) 
W?adys?aw Pasikowski. 2019. 114'.
20:15h (FE) LOS CLOWNS
(I CLOWNS) 
Federico Fellini. 1970. 92'.

 dimecres, 19 de febrer de 2020 · (Edificio Rialto)

18:00h (FE) LOS CLOWNS
(I CLOWNS)
Federico Fellini. 1970. 92'.
20:00h (NA) ADULTS IN THE ROOM (COMPORTARSE COMO ADULTOS)
(COMPORTARSE COMO ADULTOS)
Costa-Gavras. 2019. 124'.

 dijous, 20 de febrer de 2020 · (Edificio Rialto)

19:00h (BA) EL SEDUCTOR
(THE BEGUILED)
Don Siegel. 1971. 109'.
Presentació i col·loqui a càrrec d'Áurea Ortiz, professora de la Universitat de València i tècnica de programació de la Filmoteca. Entrada gratuïta amb carnet d'estudiant.

 divendres, 21 de febrer de 2020 · (Edificio Rialto)

18:00h (PO) EL MAYORDOMO
(KAMERDYNER)
Filip Bajon. 2018. 141'.
20:30h (BA) LA SEDUCCIÓN
(THE BEGUILED)
Sofia Coppola. 2017. 91'.
22:30h (BA) EL SEDUCTOR
(THE BEGUILED)
Don Siegel. 1971. 109'.

 dissabte, 22 de febrer de 2020 · (Edificio Rialto)

18:00h (BA) LA SEDUCCIÓN
(THE BEGUILED)
Sofia Coppola. 2017. 91'.
20:00h (HU) LA CORDILLERA DE LOS SUEÑOS
(LA CORDILLÈRE DES SONGES)
Patricio Guzmán. 2019. 84'.
22:30h (FA) TODOS NOS LLAMAMOS ALI
(ANGST ESSE SEELE AUF)
Rainer Werner Fassbinder. 1973. 93'.

 diumenge, 23 de febrer de 2020 · (Edificio Rialto)

18:00h (FA) TODOS NOS LLAMAMOS ALI
(ANGST ESSE SEELE AUF)
Rainer Werner Fassbinder. 1973. 93'.
20:00h (HU) SYSTEM CRASHER
(SYSTEMSPRENGER)
Nora Fingscheidt. 2019. 110'.

 Edificio Rialto

· Edifici Rialto · Pl. Ajuntament, 17 · València.
Programació regular de la Filmoteca, de dimarts a diumenge.

- Entrada general - 2€
- Abonament per a 10 sessions - 20€
- Tarifa reduïda: Carnet d'estudiant, Carnet Jove, jubilats, aturats, discapacitats i grups - 1,5€


CASTELLÓ

 dimecres, 19 de febrer de 2020 · (Teatro del Raval)

20:00h EL DEMONIO DE LAS ARMAS
(GUN CRAZY / DEADLY IS THE FEMALE) 
Joseph H. Lewis. 1950. 87'.
Cicle: CRIMENES Y SOMBRAS. EL CINE NEGRO CLÁSICO

 dissabte, 22 de febrer de 2020 · (Paranimf de la Universitat Jaume I)

19:30h PAULINE EN LA PLAYA
(PAULINE À LA PLAGE)
Eric Rohmer. 1982. 94'.
Cicle: EN PANTALLA GRANDE. ERIC ROHMER

 diumenge, 23 de febrer de 2020 · (Paranimf de la Universitat Jaume I)

19:30h PAULINE EN LA PLAYA
(PAULINE À LA PLAGE)
Eric Rohmer. 1982. 94'.
Cicle: EN PANTALLA GRANDE. ERIC ROHMER

 Paranimf de la Universitat Jaume I

· Av. de Vicent Sos Baynat, s/n.
Programació en col·laboració amb la Universitat Jaume I

- Entrada general: 3 €
- Tarifa reduïda (2 €): Carnet UJI, Carnet Jove, Membre de SAUJI, Membre de Platea, Carnet Anem al Teatre, d'estudiant, de jubilat, d'aturat, de discapacitat, de família nombrosa i grups de més de 10 persones.

 Teatro del Raval

· Carrer Comte Pestagua, 38, 12008 Castelló. Programació en col·laboració amb el Teatre del Raval
Entrada general - 3 €


ALACANT

 dijous, 20 de febrer de 2020 · (Teatro Arniches)

18:00h LA CÁMARA DE CLAIRE
(KEUL-LE-EO-UI KA-ME-LA)
Hong Sang-soo. 2017. 69'.
Cicle: ESTRENOS
20:00h LA CÁMARA DE CLAIRE
(KEUL-LE-EO-UI KA-ME-LA)
Hong Sang-soo. 2017. 69'.
Cicle: ESTRENOS

 Teatro Arniches

· Avinguda d'Aguilera, 1 ·
03007 · Alacant. Programació regular de la Filmoteca, en col·laboració amb el Teatre Arniches

Entrada general: 3€